אפילציה – למה זה הפתרון בשבילכם

אפילציה היא אחת השיטות המובילות להסרת שיער ונושאת איתה המון יתרונות על פני שיטות אחרות באזורים מסויימים בגוף. אם את מתעניינת בהסרת שיער באפילציה - כאן תמצאי את כל מה שאת צריכה לדעת כולל יתרונות וחסרונות, תופעות לוואי, מחירים וכו'
אור חלק אחרי אפילציה
משך הטיפול -
עד חצי שעה
טווח מחירים -
תלוי באיזור
זמן החלמה -
עד שבוע
סוג הטיפול -
חיצוני

ישנן כיום מגוון טכניקות שבהן ניתן להשתמש על מנת להסיר שיער שלכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות והיא מתאימה לאנשים בעלי מאפיינים שונים. הסרת שיער באמצעות פינצטה, שעווה, גילוח או מריטה יכולים להביא לתוצאות טובות אך התוצאה לא מתמיד תהיה אופטימלית ותביא להסרה מוחלטת של כל השיער.

אפליצה לעומת זאת היא אחת השיטות היעילות להסרת שיער יעילה כיוון שמדובר במכשיר חשמלי שבאמצעותו ניתן לבצע הסרה של השיער ישירות מהשורשים. 

מהי אפילציה?

בשונה מהסרת שיער באמצעות שעווה ופינצטה, באמצעות הסרת שיער באפילציה ניתן לבצע הסרה של שורש זקיק השערה מבלי לפגוע בחומרים המזינים את העור. אפילציה מגנה על תאי העור וניתן להסיר באמצעותה שיער מאוד קצר, פעולה שבאמצעות שעווה לא היה ניתן לבצע. אפילציה היא שיטה קלה להסרת שיער, בטוחה יותר עבור העור והתוצאות שלה נשמרות לטווח הארוך.

פעולת הסרת השיער מתבצעת באמצעות מכשיר חשמלי ששולף את השיער החוצה באמצעות דיסקים קטנים שתופסים את זקיק השיער בשורש. את המכשיר החשמלי ניתן להחזיק עם היד והוא מופעל באמצעות סוללה.

ניתן גם למצוא מכשיר אפילציה אלחוטי בו ניתן להשתמש בזמן המקלחת או מחוצה לה. ישנם שני סוגים עיקריים של מכשירי אפילציה – אפילטור יבש ללא שימוש במים ואפילטור רטוב לשימוש באמבטיה. הסרה השיער יכולה להיות כואבת ויש אנשים שמרגישים תחושת אי נוחות במיוחד בזמן הטיפול הראשון.

כאשר האזור ממנו מבצעים את הסרת השיער הוא רגיש יותר (כמו בית השחי או מפשעה), רמת הכאב יכולה להיות גבוהה יותר אך התחושה עוברת לאורך הזמן. 

איך להיערך לטיפול אפילציה?

על מנת להעלות את סיכויי ההצלחה של טיפול אפילציה להסרת שיער ולהימנע ממספר טיפולים רב, ניתן לבצע מספר פעולות לפני הטיפול אחת מהפעולות הללו היא פילינג לאזור שבו מתכננים לבצע את הסרת השיער. כדאי להקפיד לבצע את הפעולה בעדינות ומספר ימים לפני טיפול האפילציה.

פעולה נוספת היא גילוח המקום כשלושה עד ארבעה הימים לפני הטיפול על מנת לוודא שאורך השיער אינו גדול משלושים סנטימטר או לחילופין לעשות שעווה במקום ולוודא שגודל השיער אינו ארוך יותר מ15 סנטימטרים (יכול להיות שתצטרכו להוריד מעט מאורך השערה).

ביום שלפני טיפול האפילציה יש להימנע משהות ממושכת בשמש על מנת שהעור לא יהיה רגיש למגע וכמו כן להימנע משחייה בים על ממנת למנוע מהעור להתייבש. תהליך האפילציה יכול להיות לא מאוד נעים, במיוחד למי שלא רגיל לתחושה ולכן מומלץ ליטול משכך כאבים כחצי שעה לפני הטיפול.

יש להימנע מצריכת אלכוהול או קפאין ביום הטיפול ואם ניתן אז כדאי לבצע את הטיפול בשעות הערב כיוון שקיים סיכוי גבוה שהעור יהיה אדמומי לאחר הטיפול באזור שבו בוצעה הסרת השיער והסתובבות ליד אנשים עלולה לגרום לכם להרגיש שלא בנוח.

באיזה אזורים אפשר לעשות הסרת שיער באפילציה?

הסרת שיער באמצעות אפילציה ניתן לבצע באזורים שונים בגוף אך היא פחות מומלצת כאשר מדובר בהסרה של כומת שיער גדולה. הסיבה לכך היא שהפעולה שמתבצעת היא הוצאה של כל זקיק שיער ואם מדובר באזור טיפול נרחב, יכול להיות שיידרשו מספר רב של טיפולים והעלות גם תהיה גבוהה יותר.

מרבית האנשים בוחרים טיפול אפילציה כאשר הם מעוניינים לבצע הסרת שיער מהפנים. אפילציה מתאימה במיוחד לנשים שסובלות מבעיות הורמונליות וצמיחה מוגברת של שיער באזור הסנטר, שפם או פאות. אפילציה יכולה גם להתאים להסרת פלומה דקה מהפנים – מצב שכיח אצל הרבה נשים. 

אפילציה בפנים

חוסר היכולת להשתמש באפילציה להסרת שיער באזורים יותר נרחבים דווקא מהווה יתרון כאשר אנו מדברים על טיפול הסרת שיער באזורים יותר קטנים וממוקדים כמו הפנים. משטחים קטנים כמו הלחיים, גבות או שפם הם אזורים אידיאלים לביצוע הסרה שיער מדויקת שמביאה לתוצאות טובות תוך מספר לא רב של טיפולים.

הסרת שיער בפנים באמצעות אפילציה היא דבר נפוץ עבור נשים לאחר או בזמן הריון (כתוצאה מהשינויים ההורמונליים).  

כיצד פועלת אפילציה?

אפילציה היא שיטה להסרת שיער ש"עובדת" יחד עם ההליכים הטבעיים שמתרחשים בגוף שנוגעים לצמיחת שיער. זרימת הדם שמכיל ויטמינים ומינרלים אל זקיק השיערה מאפשרת צמיחה של השיער ובאמצעות האפילציה ניתן לנתק את הקשר שמזין את הזקיקים, להסיר את השיער הקיים ולמנוע צמיחה נוספת של שיער באזור.

באמצעות מכשיר האפילציה החשמלי מחממים את כלי הדם שנמצאים בזקיק (שמהווה את הבסיס לשערה) ואז הדם באזור נקרש וכל החומרים המזינים את הזקיק לא עוברים אליו. 

כמה פעמים נמשך טיפול אפילציה עד להסרה מוחלטת של השיער?

טיפולי אפילציה מותאמים עבור כל מטופלת באופן אישי כך שלא ניתן לקבוע מראש את מספר הטיפולים שיידרשו. כל מטופלת נדרשת לבצע טיפול אפילציה פעם או פעמיים בשבוע עד אשר מגיעים לתוצאה הרצויה של הסרת השיער מכל אותו אזור שעליו עובדים. האזור שממנו מסירים את השיער קובע את משך הטיפול – הסרת שיער מהשפם למשל יכולה לקחת כעשר דקות לעומת הסרת שיער פנים כוללת שיכולה להימשך עד כשעה.

גם כאשר לא מגיעים לתוצאה הרצויה באותו טיפול, נהוג שלא לחרוג משעה של טיפול בכל ביקור של המטופלת על מנת לא ליצור גירוי יתר של העור. מטופלות בעלות עור רגיש יותר לכאב, יכולות לבקש משחת אלחוש שתימרח לפני הטיפול על מנת למנוע תחושת אי נוחות בזמן הטיפול. 

למי טיפול אפילציה מתאים?

אל טיפולי אפילציה מגיע בדרך כלל קהל לקוחות בעל שיער בהיר כיוון שטיפולי הסרת שיער אחרים נחשבים לאפקטיביים כאשר המטופל דווקא בעל שיער כהה. לקוחות נוספים יהיו כאמור מי שמבקש לבצע הסרת שיער באזור יחסית קטן בגוף כמו הפנים או בית השחי.

שיטת אפילציה להסרת שיער מתאימה עבור נשים בזמן או לאחר היריון, אנשים עם קוצבי לב או אנשים חולי סרטן. מטופלים חולי סכרת אינם יכולים לעבור טיפול אפילציה.

אפילציה לא מתאימה לסוכרתיים

אנשים חולי סכרת נשמרים מפציעות ודימום כיוון שתהליך הקרישה וההחלמה הוא משמעותית איטי יותר ויכול לגרום לנזק בלתי הפיך. כיוון שבמהלך טיפול אפילציה, זקיק השיער עובר חימום והעור יכול להיפצע, מדובר בשיטה להסרת שיער שאינה מתאימה לחולי סכרת.

כמה זמן מחזיק טיפול אפילציה?

שלא כמו גילוח או שעווה, כאשר מבצעים הסרת שיער בטיפול אפילציה, התוצאות נשמרות למשך זמן רב. העור נשאר חלק ונעים למגע כחודש לאחר הטיפול. אין גם צורך להמתין עד שהשיער יצמח לאורך מסוים לפני שמגיעים לטיפול אפילציה נוסף (שלא כמו למשל בהסרת שיער עם שעווה) וזה הופך את השיטה הזו ליותר יעילה וכדאית. 

באיזה מקרים אפילציה עדיפה?

אפילציה להסרת שיער יעילה במיוחד עבור אנשים שמעוניינים לבצע הסרה של שיער מאוד קצר. שעווה לא תמיד תהיה יעילה במקרים אלו כיוון שהשעווה מצמידה את השיער לעור, מה שמונע מהשורשים להתרומם בזמן הסרת השיער.  אפילציה יכולה להיות יעילה גם במקרים שבהם מעוניינים לבצע הסרה של שיער גס יותר מאזור הפנים, קו הביקיני והמפשעה.

למטרה זו, ניתן לבחור במכשיר חשמלי בעלי ראשי פינצטה ומנוע חזק יותר על מנת שיהיה ניתן להסיר את השיער ביעילות. כאשר משתמשים באפילציה למטרת הסרת שיער במפשעה, חשוב לבחון ראשית אזור קטן יחסית על מנת לוודא שלא נוצר גירוי יתר בעור ופריחה.

במקרה של הסרת שיער מהפנים, אפילציה נחשבת לשיטה מאוד שכיחה ויעילה אך גם כאשר רוצים לבצע הסרת שיער ברגליים במיוחד באזור שמתחת לברך, התמדה והקפדה על טיפולי אפילציה תביא לתוצאות טובות. 

באיזה מקרים שיטות אחרות עדיפות?

הפעם הראשונה שבה מבצעים הסרת שיער צריכה להיעשות בשיטה שגורמת להכי פחות אי נוחות ולכן אפילציה פחות מתאימה במקרים אלה. עבור נערות מתבגרות שמבצעות הסרת שיער בפעם הראשונה, מומלץ דווקא להשתמש בקרמים להסרת שיער, מדובר בשיטה פשוטה ויחסית חסכונית.

בניגוד לגילוח למשל אין סיכון של פציעה וניתן להשתמש בקרמים למטרת הסרת שיער באזורים גדולים יותר או באזורים שהגישה אליהם קצת יותר מורכבת. אפילציה יכולה להתאים למטופלות בעלות גוון עור כהה או בעלי שיער כהה אך טיפולי לייזר למשל יוכלו להסיר את השיער באותה יעילות ובפחות תחושת אי נוחות.

עם זאת, חשוב לזכור שהעלות של טיפולי לייזר תהיה גם גבוהה יותר ויכולה להגיע גם לאלפי שקלים בעוד שעלות של אפילציה יכול לנוע בין 60 שקלים ל 4000 שקלים בהתאם לסוג וגודל האזור שממנו מבצעים את הסרת השיער.

itay hertzman

איתי הרצמן

כתב מוביל בתחום האסתטיקה והביוטי – מומחה במחקר בתחום הפלסטיקה, הסרות שיער וטיפולי שיניים
לפרופיל הלינקדאין שלי

לקפוץ חזרה לאחד הנושאים

עשוי לעניין אותך גם

שיחת יעוץ חינם

מלאי פרטים או חייגי והיועצים שלנו יחזרו אליך מיד לשיחת יעוץ ללא עלות

אפילציה

רוצה שנחזור אלייך עם כל הפרטים?

מבצע לזמן מוגבל

רוצה שנחזור אלייך עם כל הפרטים?