שאיבת שומן- ההישג הכי משמעותי של עולם האסתטיקה

שאיבת שומן היא הליך שבאמצעותו ניתן להסיר שומן עודף מחלקים שונים בגוף. ההליך מיועד עבור מטופלים שלא מצליחים להיפטר מעודפי השומן באמצעות פעילות גופנית ושמירה על תזונה בריאה. ההליך מיושם על חלקים שונים בגוף שבהם יש נטייה להצטברות של משקעי שומן כמו הבטן, הישבן והירכיים. מטרת ניתוח שאיבן שומן היא לשנות את קווי המתאר של הגוף וכל עוד המטופל מקפיד לשמור על משקל תקין, תוצאות הניתוח נשמרות למשך שנים רבות.
להחליף את כל המלתחה אחרי שאיבת שומן
משך הטיפול -
חצי שעה עד 3 שעות
טווח מחירים -
39,000₪ - 14,000₪
זמן החלמה -
שבועיים
סוג הטיפול -
הרדמה מלאה או חלקית

שומן אחד – כמה שיטות!

ישנן מספר טכניקות של שאיבת שומן ולכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות.

  • שאיבת שומן באמצעות הזרקת נוזלים – טכניקה מאוד נפוצה שכרוכה בהזרקה של תמיסה שמכילה חומר הרדמה מקומי, תרופה לכיווץ כלי הדם ותמיסת מלח. כמות התמיסה יכול להיות לעיתים פי שלוש מכמות השומן שמעוניינים להסיר. חומר ההרדמה בתוך התמיסה מיועד להקהות את תחושת הכאב בזמן הניתוח והתרופה לכיווץ כלי הדם מסייעת במניעה של אובדן דם והופעה של שטפי דם ונפיחות באזור הניתוח. התמיסה מסייעת לשאוב את השומן החוצה בקלות והיא נשאבת יחד עם עודפי השומן. הליך זה נחשב להליך ארוך יותר ביחס לסוגי טכניקות ניתוח שאיבת שומן אחרות. 
  • שאיבת שומן רטובה – דומה לשאיבת שומן באמצעות הזרקת נוזלים, רק שבטכניקה זו הכמות שמוזרקת זהה לכמות עודפי השומן שמסירים.  טכניקה זו יותר מהירה אך היא מצריכה לעיתים הרדמה כללית או טשטוש של המטופל. 
  • שאיבת שומן עם אולטרסאונד – שימוש ברטט אולטרסאונד על מנת להפוך את עודפי תאי השומן לנוזל שנשאב החוצה. טכניקה זו יכולה להיעשות בשני דרכים – שיטה חיצונית שמיושמת מעל פני העור או שיטה חיצונית שמבוצעת מתחת לפני העור תולך שימוש בצנתר קטן. טכניקה זו יעילה במקרים שמנסים להסיר עודפי תאי שומן צפופים שמלאים בסיבים כמו באזור הגב העליון או במקרים של רקמת שד מוגדלת אצל גברים. 
  • שאיבת שומן עם לייזר – שימוש באנרגיית לייזר על מנת להפוך את תאי השומן העודפים לנוזל ולאחר מכן שאיבה או ניקוז של הנוזל דרך צינורות קטנים. גודל הצינורות קטן יותר ביחס לגודל הצינורות בהם משתמשים בהליך שאיבת שומן סטנדרטי ולכן הטכניקה הזו מיושמת בעיקר באזורים הפנים, הלסת והסנטר. יתרון בולט של טכניקה זו על פני הליך שאיבת שומן סטנדרטי הוא שהאנרגיה שנפלטת מהלייזר מעוררת ייצור של קולגן (חלבון שמסייע לשמור על מבנה העור) בגוף וזה מסייע למנוע צניחה של העור
תכנון המראה החדש של הבטן הרזה שלך
תכנון המראה החדש של הבטן הרזה שלך

סוגים שונים של תאי שומן בגוף

אנשים נוטים להשתמש במילה שומן כשהם מתייחסים לעודפים שקיימים בגוף אך ישנם מספר סוגים של שומן שלכל אחד מהם יש תפקיד והשפעה שונה. ישנם סוגים של שומן שיכולים להשפיע לרעה על בריאות המטופל ולעוצמתם סוגי שומן שדווקא מועילים. סוגי השומן מתחלקים ללבנים, חומים ובז'. חלק מהשומנים מאפשר חילוף חומרים תקין ושמירה על רמת הורמונים תקינה בגוף ולעומתם סוגי שומן שתורמים להתפתחות של מחלות מסכנות חיים כמו סכרת, לחץ דם גובה, מחלות לב ועוד.

מהו ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן לרוב מבוצע תחת הרדמה כללית אך ישנם מקרים במיוחד כאשר אזור הניתוח הוא החלק התחתון של הגוף, שההליך יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד. המנתח מבצע סימון על הגוף של האזור שממנו יבצעו את הסרת השומן ולאחר מכן מזריק את התמיסה שמכילה חומר הרדמה ותרופה לכיווץ כלי הדם ויפרק את תאי השומן באמצעות תדר גבוה, לייזר או לחץ של סילון מים. לאחר מכן, המנתח יבצע ת קטן שדרכו יחדיר את הצינורית הדקה שתשמש לשאיבת עודפי תאי השמן החוצה. במידה ואזור הניתוח גדול, המנתח יבצע מספר חתכים. בשלב הבא, המנתח יזיז את הצינור קדימה ואחורה על מנת לשחרר את כל תאי השומן, ישאב אותם החומה וינקז את עודפי הנוזלים והדם. בשלב הסופי של הניתוח, תבוצע תפירה של החתכים וחבישה. ניתוח שאיבת שומן לרוב אורך בין שעה לבין שלוש שעות והמנותחים מאושפזים לפחות ללילה אחד להשגחה ומעקב.

שאיבת שומן, גם בזרועות
שאיבת שומן, גם בזרועות

מהו מודל הגוף האולטימטיבי?

נשים חשות לחץ מתמיד לעמוד באידיאל היופי האופייני לחברה המודרנית אך מהו באמת מודל הגוף האולטימטיבי? נושא זה נחקר כבר שנים רבות על מנת לנסות ולקבוע את מבנה הגוף האידיאלי. על מנת לעלות על השאלה חשוב לעשות הבחנה בין ארבעה סוגים של מבנה גוף – אגס, תפוח, בננה או שעון חול. גוף בצורת אגס מצומצם יותר בחלק העליון וככל שיורדים לאורך הגוף הוא גדל בהתאמה עד לירכיים רחבות שמתעקלות עד הברך. גוף בצורת תפוח הוא חלק עליון רחב כולל הכתפיים ואזור דק יותר בחלקו התחתון. גוף בצורת בננה הוא מבנה שבו רוחב הכתפיים, המותניים והירכיים זהה. גוף בצורת שעון חול הוא  מבנה מותניים צר וירכיים רחבות. מחקרים רבים מראים שמודל הגוף האולטימטיבי נוטה לכיוון צורת שעון חול אך נשים עדיין עושות מאמצים לרדת במשקל ולשנות את מבנה גופן. הדרך הכי טובה לעשות זאת היא באמצעות שינוי לתזונה בריאה והקפדה על פעילות גופנית. לבישה של בגדים בגזרה הנכונה יכולה להבליט אזורים "מוצלחים" יותר ולטשטש אזורים פחות "טובים". עבור אותם מקרים שבהם על אף המאמצים, נותרים עודפי שומן, שאיבת שומן יכולה להיות הפתרון להשגת המראה האידיאלי. 

האם אתם צריכים לעשות שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן אינו מיועד עבור מטופלים שסובלים מהשמנת יתר. הניתוח לא יכול גם לסייע בהעלמת סימני מתיחה או הסרה של צלוליט. ניתוח שאיבת שומן מיועד למי שמעוניין לבצע הסרה של רקמת שומן, לשנות ולעצב את קווי המתאר של הגוף. רק מטופלים שמסוגלים לשמור על המשקל התקין צריכים לעבור ניתוח שאיבת שומן אחרת תוצאות הניתוח לא יישמרו לאורך זמן.  שאיבת שומן צריכה להיעשות על מטופלים שלא סובלים מעודף משקל אך מתמודדים עם עודפי שומן באזורים ממוקדים כמו הישבן, בטן, לחיים, ירכיים, בטן ועוד. שאיבת שומן יכולה להתאים גם עבור מטופלים מבוגרים יותר שאזור הפנים והצוואר שלהם התמזגו יחדיו לאורך השנים. 

שאיבת שומן, כבר לא צריך להגדיל את החגורה
שאיבת שומן, כבר לא צריך להגדיל את החגורה

בחירת המנתח- ערובה להצלחת הניתוח!

בחירה המנתח המתאים בעל הניסיון והכישורים המתאימים יבטיחו תוצאות טובות ואסתטיות. מנתח מוצלח יידע לקחת בחשבון את ההיסטוריה הרפואית של המטופל למרות שמדובר לכאורה בביצוע הליך למטרות קוסמטיות. מומלץ שלא לבחור במנתח שלא שואל על ההיסטוריה רפואית ולא דן עם המטופל האפשרויות העומדות בפניו שישיגו את מטרת הניתוח. מנתח גם לא אמור לנסות ולשכנע את המטופל לעבור הליכים נוספים. ישנם הליכים מסוימים שמשלימים אחד את השני כמו שאיבת שומן מהבטן ומתיחת בטן ואז ההצעה של המנתח יכולה להיות רלוונטית אך מנתח שמציע לכם הליך שאיבת שומן בירכיים כשביקשתם לעבור ניתוח אף הוא כנראה לא הבחירה הנכונה. פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת מנתח היא מידת הנוחות שמרגישים מולו. המנתח צריך להבין את המטרות והציפיות שלכם מהניתוח ולעשות תיאום ציפיות לפני הניתוח. על מנת להיות בטוחים שאתם בוחרים במנתח הנכון תוכלו לשאול את עצמכם מספר שאלות – האם אתם מרגישים בנוח לשאול שאלות על ההליך? האם אתם סומכים על המנתח שיידע לטפל בכם במידה ותתעורר בעיה בזמן או לאחר הניתוח? והאם למנתח יש את הניסיון הרלוונטי הנדרש לביצוע הניתוח? 

צריכים עזרה בבחירת המנתח? לחצו כאן לקבל יעוץ ללא עלות שיאפשר לכם ליצור את ההתאמה המושלמת ביניכם לבין המנתח שלכם.

ההכנה לניתוח שאיבת שומן 

פגישת הייעוץ הראשונה עם המנתח תכלול מספר בדיקות ושאלות מצד המנתח לפני שהוא יוכל לאשר שהמטופל מועמד טוב לניתוח. המנתח יקבל את כל המידע שנוגע להיסטוריה הרפואית של המטופל שתכלול תרופות שהוא נוטל באופן קבוע, ניתוחים שבוצעו בעבר וכדומה. המנתח יבצע הערכה קפדנית תוך בחינת כל הסיכונים האפשריים שקשורים לבעיות בכלי דם, במוח, או בריאות ואלרגיות אפשריות לתרופות כמו חומר ההרדמה בו משתמשים בזמן ניתוח שאיבת שומן. המטופל נדרש לציין בפני המנתח את כל המידע הרלוונטי שקשור למצב בריאותו הכללית כמו אם חווה בעבר התקף לב, הפרעה בתפקודי כבד, כאבים בחזה ואף ייראה למנתח צלקות מניתוחים קודמים על מנת שניתן יהיה להעריך את יכולת הריפוי של המטופל על פי המראה של הצלקות. ככל שהמטופל ייתן למנתח יותר פרטים כך סיכויי ההצלחה של הניתוח יעלו והסיכוי לסיבוכים במהלך הניתוח ולאחריו יקטנו משמעותית. 

כמה עולה ניתוח שאיבת שומן?

מחיר עלות ניתוח שאיבת שומן משתנה בהתאם לאזור שבו נערך הניתוח. עלות שאיבת שומן מלאה בכל הגוף יכולה לנוע בין  18,000-39,000 שקלים לעומת עלות שאיבת שומן באזור מסוים בגוף כמו בטן, סנטר, מותניים, ירכיים או זרועות שיכולה לנוע בין 14,000-23,000 שקלים. עלות של מיני שאיבת שומן יכולה לנוע בין 14,000-23,000 שקלים. 

כמה עולה ניתוח שאיבת שומן?

עלות שאיבת שומן קטנה "מיני שאיבת שומן" –  14,000-23,000 ₪
שאיבת שומן באזור אחד (ידיים, רגליים, בטן, ירכיים, מותניים, סנטר ועוד) – 14,000-23,000 ₪
ניתוח שאיבת שומן מלא – 18,000-39,000 ₪

כמה זמן אורך ניתוח שאיבת שומן?

בין חצי שעה לשלוש שעות, תלוי בכמות השומן ובאיזור הניתוח

כמה זמן לוקח להחלים משאיבת שומן?

בדרך כלל, תוך יומיים שלושה כבר אפשר לחזור לפעילות מלאה חוץ מפעילות ספורטיבית מאומצת
לפעילות ספורטיבית אפשר לחזור אחרי כ 25 ימים

תוך כמה זמן רואים את התוצאות של שאיבת השומן?

בדרך כלל צריך לחכות שהנפיחות תרד, דבר הלוקח בין חודשיים לשלושה חודשים

איפה עושים שאיבת שומן?

תשאירו לנו פרטים ונקשר בינכם לרופא המתאים אליכם ביותר!

itay hertzman

איתי הרצמן

כתב מוביל בתחום האסתטיקה והביוטי – מומחה במחקר בתחום הפלסטיקה, הסרות שיער וטיפולי שיניים
לפרופיל הלינקדאין שלי

לקפוץ חזרה לאחד הנושאים

עשוי לעניין אותך גם

שיחת יעוץ חינם

מלאי פרטים או חייגי והיועצים שלנו יחזרו אליך מיד לשיחת יעוץ ללא עלות

שאיבת שומן

רוצה שנחזור אלייך עם כל הפרטים?

החודש בלבד

מחיר מיוחד ללקוחות אסתטיקו בהזרקת חומצה היאלורנית!

מבצע לזמן מוגבל

רוצה שנחזור אלייך עם כל הפרטים?